توسط: توسعه شهرسازی در: دسامبر 19, 2016 در: اخبار, شهرداری مشهد, شورا شهر مشهد نظر: 0

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با ارائه تخفیف ۲۴ درصدی جهت پرداخت نقدی شهروندان به شهرداری موافقت کرد.

گاها پیش می‌آید برخی از شهروندان به دلایل مختلف از پرداخت نقدی و به موقع حقوق شهرداری باز می‌مانند. شهرداری مشهد در طی سال برای ایجاد انگیزه جهت پرداخت‌های نقدی شهروندان و همچنین وصول مطالبات خود از مودیان بدهکار، تخفیفات و مشوق‌هایی در نظر می‌گیرد که این مهم برای دومین بار در سال جاری محقق شده است.
ارائه تخفیف ۲۴ درصدی به مردم به‌جای پرداخت سود ۲۳ درصدی به بانک‌ها
رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امور اداری و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این رابطه اظهار کرد:سال گذشته با پیشنهاد شهرداری، مصوبه‌ای داشتیم که بر اساس آن شهروندان می‌توانستند نسبت به دریافت وام قرض‌الحسنه برای پرداخت بدهی‌های خود به شهرداری اقدام کنند.
محمد سهیلی افزود: این تسهیلات اگر چه برای شهروندان قرض‌الحسنه می‌باشد اما شهرداری به بانک‌های عامل پرداخت کننده این تسهیلات حدود ۲۳ درصد سود پرداخت می‌کند.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوب شهروندان از دریافت این تسهیلات برای پرداخت حقوق و مطالبات شهرداری، امسال بر آن شدیم تا تخفیف مورد نظر را به صورت مستقیم برای خود شهروندان در نظر بگیریم.
محمد سهیلی خاطرنشان کرد: شهروندانی که بدهی در زمینه مجوزهای ساختمانی دارند و یا در حال دریافت پروانه ساخت یا پایانکار ساختمانی می‌باشند، می‌توانند از تخفیف ۲۴ درصدی برای پرداخت‌های خود بهره‌مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: این تخفیفات و مشوق‌ها در کنار اجرای مصوبات دیگر شورای اسلامی شهر از جمله مصوبه خروج صنعت ساختمان از رکود، می‌تواند اثر مثبتی در رونق صنعت ساخت و ساز شهر داشته باشد.
نایب رییس اول شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: تخفیفات پایان سال گذشته باعث شد حدود ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد حاصل از وصول مطالبات شهرداری از مردم و درخواست‌های جدید محقق شود لذا امیدواریم با توجه به اینکه مصوبه اخیر تا پایان سال جاری اعتبار دارد وصول مطالبات و اخذ درآمد‌های شهرداری افزایش یابد.
افزایش تخفیف ۱۵ درصدی به ۲۴ درصد
در ادامه، محمود برهانی، مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد مقدس نیز عنوان کرد: بخشی از درآمدهای شهرداری‌ها از طریق پرداخت عوارض توسط مردم تامین می‌شود تا این سازمان بتواند ارائه خدمت کند.
وی افزود: شهرداری مشهد بر اساس روال هرساله، در نیمه دوم سال برای پرداخت‌های نقدی مردم در حوزه عوارض و بهای خدمات، تخفیف ۱۵ درصدی ارائه می‌نماید.
مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد مقدس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از مردم به هر علتی نتوانسته‌اند بدهی‌ها و عوارضات و حقوق شهرداری را پرداخت نمایند شهرداری مشهد با مجوز شورای اسلامی شهر تخفیفاتی برای پرداخت نقدی این دسته از مودیان در نظر گرفته است.
برهانی ادامه داد: همچنین بر اساس این مصوبه به یمن فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت، برای کسانی که در شرایط رکود موجود اقدام به ساخت و ساز کرده و قصد پرداخت نقدی حقوق مربوط به دریافت پروانه ساخت یا پایانکار ساختمانی را دارند، تخفیفات ۱۵ درصدی نیمه دوم سال به ۲۴ درصد افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: این تخفیفات تا پایان سال جاری ادامه داشته و شامل آرای قضایی، چک‌های برگشتی و آرای کمیسیون ماده ۷۷ نمی‌شود.

منبع 

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *