توزیع قبوض عوارض عمران، نوسازی و خدمات شهری سال جاری در شهر مشهد آغاز شد.

با اتمام فرآیند صدور و چاپ قبوض ، توزیع حدود۵۴۰ هزار قبض واحد ملکی در سطح مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد آغاز و به مدت ده روز ادامه خواهد داشت.
شهرداری مشهد به منظور رفاه حال شهروندان و ادامه روند سیاست ارائه خدمات الکترونیکی، همچون سال های گذشته امکان دریافت قبض به صورت الکترونیک را برای عموم شهروندان مهیا نموده، و علاوه بر امکان پرداخت بهای خدمات شهری (عوارض)، مشاهده سوابق پرداخت‌های قبلی در سامانه http://avarez.mashhad.ir  نیز امکان پذیر می باشد.
لازم به ذکر است: قبوض عوارض نوسازی و بهای خدمات شهری سال جاری در یک قبض تولید و توزیع می‌شود و قبوض نیز با استاندارد‌های شورای انفورماتیک بانک‌ها مطابقت دارند و دارای شناسه قبض، شناسه پرداخت و حتی بارکد هستند و به صورت غیرحضوری از طریق امکانات اینترنت بانک، تلفن بانک، موبایل بانک و در تمامی بانک‌های عضو شبکه شتاب و بانک‌های طرف قرارداد شهرداری امکان پرداخت آنها فراهم است.
همچنین: شهروندانی که دسترسی به اینترنت نداشته باشند نیز می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، دفاترکارگزار شهرسازی، دفاتر مهندسی ارائه کننده خدمات شهرسازی و مناطق ۱۳ گانه شهرداری های مشهد نسبت به دریافت شماره شناسه پرداخت و شناسه قبض، پرداخت الکترونیکی عوارض، مشاهده وضعیت ملک و وضعیت پرداختی‌های قبلی بهره‌مند شوند.
گفتنی است: عوارض نوسازی و عمران شهری دریافتی از شهروندان، جهت تامین هزینه های شهری همچون توسعه و اصلاح پروژه های شهری و همچنین گسترش فضای سبز و ارایه خدمات مورد نیاز عموم شهروندان هزینه می گردد.
عوارض پایدار شهری به عوارض مستمر از جمله عوارض عمران، نوسازی و خدمات شهری، اطلاق می‌شود که بر اساس قانون توسعه وعمران شهری، از منابع درآمدی شهرداری‌ها بوده و همه ساله از طریق چاپ و توزیع قبوض عوارض توسط شهرداری‌ها نسبت به اخذ آنها اقدام می‌گردد تا در هزینه‌های نگهداری و عمران شهر مورد استفاده قرار گیرد.
منبع : http://daramad.mashhad.ir/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *